آژانس مسافرتی تعطیلات آرام

Vinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.x

ورود کاربران

آب و هوا

SP_WEATHER_

°C

Isfahan

SP_WEATHER_
رطوبت: %
باد: N at
یکشنبه
تا قسمتی ابری
-3°F / 10°F
دوشنبه
بیشتر ابری
1°F / 8°F
سه شنبه
تا حدی افتابی
0°F / 13°F
چهار شنبه
روشن
-2°F / 14°F

بازدید

143911
امروز
دیروز
این هفته
آخرین هفته
این ماه
آخرین ماه
همه روزها
337
482
5517
132943
19785
44320
143911

شناسه شما: 54.80.227.189
2017-11-25 11:06

تاریخ و ساعت امروز

طراحی سایت
شنبه 4 آذر 1396.
تاریخ شمسی :
السبت 7 ربيع أول 1439.
تاریخ قمری :
Nov 25 2017.
تاریخ میلادی :

نظر سنجی

نظر شما درباره رابط کاربری چیست؟
0

قیمت طلا و ارز

تورهای داخلی


احتمال خودداری ازتحویل هواپیما/ آمریکابدنبال توقف اجرای قرارداد است

احتمال خودداری ازتحویل هواپیما/ آمریکابدنبال توقف اجرای قرارداد است
 
  
 

چکیده: در حالی که مقامات فعلی سازمان هواپیمایی معتقدند تحریم‌های تازه، قراردادهای فروش هواپیما به ایران را تحت تاثیر قرار نخواهد داد، یک مقام اسبق این سازمان می‌گوید بروز مشکل محتمل است.

چهارشنبه هفته گذشته مجلس نمایندگان آمریکا طرحی را به پیشنهاد پیتر راسکام، نماینده جمهوری خواه کنگره به تصویب رساند که در صورت تصویب در سنا و امضای رئیس جمهور آمریکا پای آن، به قانون منع فروش هواپیمای مسافری تجاری به ایران و ممنوعیت دفتر کنترل دارایی های خارجی وزارت خزانه داری آمریکا (اوفک OFAC) از صدور مجوز فروش هواپیما به ایران تبدیل خواهد شد. ضمن اینکه راسکام در پیشنهاد دیگری برای متمم بودجه سال ۲۰۱۸ آمریکا که آن نیز به تصویب مجلس نمایندگان رسید درخواست کرد تا مشخصا استفاده از منابع مالی نیز برای مجاز کردن فروش هواپیما به ایران ممنوع شود به این ترتیب در صورت تصویب این مصوبه در سنا، حتی تامین مالی برای تسهیل خرید هواپیمای نو مثلا از طریق فاینانس یا ورود فاینانسور واسطه نیز ممنوع می‌شود.

معاون اسبق سازمان هواپیمایی: احتمال خودداری بوئینگ از تحویل هواپیماها وجود دارد

علیرضا منظری، معاون اسبق عملیات هوانوردی و امور بین الملل سازمان هواپیمایی کشوری گفت: در این موضوع  باید دو موضوع را از هم تفکیک کنیم. یکی بحث دولت‌هاست و یکی بحث ارتباط تجاری است. در مورد اول (روابط کشورها با هم) دو دولت ایران و آمریکا به همراه ۴ کشور دیگر مناقشه هسته‌ای را از طریق مذاکره به سرانجام رساندند که منجر به تدوین توافق برجام شد؛ این توافق برای همه طرف‌های امضاکننده لازم الاجراست.

وی افزود: در مورد دوم (روابط تجاری شرکت‌ها با هم) نیز یک شرکت بازرگانی همانند هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران با شرکت تجاری بویینگ یک قرارداد خرید و فروش منعقد کرده‌اند. در این زمینه نیازی به ثبت قرارداد تجاری در محلی یا سازمان بین المللی نیست بلکه اجرای آن در چارچوب محتوای آن قرارداد انجام خواهد شد مگر این که مقررات یکی از کشورهای طرفین امضاکننده قرارداد، مانعی برای اجرای آن به حساب آید؛ در این حالت شرکت‌ها باید پیش‌بینی لازم برای ممنوعیت‌های قانونی را در هنگام انعقاد قرارداد کرده باشند.

وی ادامه داد: از آنجایی که ایران ایر تا کنون متن قرارداد را منتشر نکرده نمی‌توان اظهار نظر کرد که در صورت تصویب مقررات جدید به وسیله دولتِ یکی از طرفین قرارداد، چه اتفاقی می‌افتد؛ ولی به طور طبیعی باید پیش‌بینی شده باشد که در چنین شرایطی چگونه اجرای قرارداد را دنبال کرده و یا منجر به فسخ آن شده و خسارت طلب کنند.

کارشناس ارشد حقوق بین الملل هوافضا همچنین در خصوص عطف به ماسبق شدن این مصوبه اظهار داشت: نکته مهم دیگر آن است که فعلا نمایندگان مجلس آمریکا با پیشنهادِ «منع» موافقت کرده‌اند و مسیر قانونی را هنوز طی نکرده اند تا بتوان دقیقا آن را مورد بررسی قرار داد؛ اما در هر حال این قانون و اجرای آن برای آینده است نه قراردادهای گذشته؛ مگر آن که تصریحا آن را به گذشته ارجاع دهند.

وی تأکید کرد: البته ظاهرا در مورد قرارداد خرید هواپیما میان ایران و بوئینگ، شرکت آمریکایی هواپیماساز «بویینگ» بخش زیادی از مراحل قانونی مرتبط با اوفک را انجام داده و چون ایران ایر هنوز پیش پرداخت نداده و یا به عبارتی مراحل مالی و یا فاینانس آن اجرایی نشده، شاید به استناد مفاد قرارداد امکان فرار برای طرف مقابل وجود داشته باشد.

نماینده اسبق ایران در سازمان جهانی هواپیمایی ملل متحد (ایکائو) خاطرنشان کرد: در مورد قرارداد با بویینگ هنوز هواپیمایی تحویل نشده که در مورد باقی مانده آنها نگران باشیم. چنانچه مسئله‌ای اتفاق بیفتد متن قرارداد حاکم بر طرفین بوده و قابل پیگیری است ولی در مورد قرارداد با ایرباس موضوع متفاوت است زیرا قرارداد اجرایی و بخشی از هواپیماها تحویل شده است؛ چنانچه ایرباس تمامی مراحل دریافت مجوز اوفک را گرفته باشد نباید این مصوبه جدید مانعی برای اجرای آن ایجاد کند مگر این که در این مسیر موضوعات سیاسی به میان آید که می‌تواند مانعی برای اجرای آن باشد.

منظری ادامه داد: البته چون ما دسترسی به تمامی اطلاعات و مکاتبات فی مابین دولت‌ها و شرکت‌ها نداریم فقط بر اساس فرضیات نظر می‌دهیم. در هرحال به نظر می‌رسد آنها به طور مستقیم در صدد لغو توافق برجام و یا فسخ قرارداد تجاری نیستند بلکه می‌خواهند با ورود به موضوع نقض قوانین بین المللی از جانب طرف ایرانی، اجرای قرارداد را متوقف کنند که عموما هم بهانه هایی در زمینه مالی و یا استفاده نظامی از هواپیمای تجاری و مسافری است. امیدوارم طرف ایرانی به طور دقیق در چارچوب متن قرارداد حرکت کرده و زمینه را برای طرف مقابل به وجود نیاورد. ضمن آن که در محافل سیاسی بیش از حد به این موضوع با توجه به عدم دسترسی به اطلاعات پرداخته می‌شود که به نظر چندان کار صحیحی نیست.

معاون سازمان هواپیمایی: از فروشنده هواپیما شکایت می‌کنیم

در همین ارتباط، مرتضی دهقان، معاون عملیات هوانوردی و امور بین الملل سازمان هواپیمایی کشوری در این خصوص اظهار کرد: در متن برجام همه این موارد دیده شده که هیچ یک از طرفین نمی‌توانند به بهانه‌های این چنینی برجام را نقض کنند. بنابراین با توجه به اینکه قراردادهای خرید هواپیما از سوی هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران با شرکت‌های هواپیماساز یک قرارداد تجاری است و تابع قوانین تجارت بین الملل، هر دو طرف قرارداد سعی می‌کنند منافع خود در متن قرارداد در نظر بگیرند تا اگر اتفاقی به بهانه‌های مختلف رخ داد، بتوانند خسارت بگیرند؛ کما اینکه بحث اخذ خسارت در قرارداد هما با شرکت‌های هواپیماساز نیز لحاظ شده و ما می‌توانیم از آنها در صورت نقض قرارداد و خودداری از فروش هواپیما، شکایت کنیم.

معاون عملیات هوانوردی و امور بین الملل سازمان هواپیمایی کشوری افزود: حتی اگر مصوبه مجلس نمایندگان آمریکا به قانون تبدیل شود، از آنجایی که در متن این مصوبه صحبتی از قراردادهای قبلی نشده، قاعدتا قانون نهایی که مصوب کنگره آمریکا خواهد بود، عطف به ماسبق نخواهد شد و قراردادهای قبلی را در بر نخواهد گرفت.

وی درباره اظهارات علی عابدزاده در خصوص ثبت قراردادهای خرید هواپیما در سازمان ملل گفت: این سخنان آقای عابدزاده به تأیید قرارداد ایران و ۵ کشور دیگر برمی‌گردد که در شورای امنیت سازمان ملل مورد تأیید قرار گرفت نه قرارداد تجاری خرید هواپیما از شرکت‌های غربی.

دهقان در خصوص ممنوعیت صدور مجوز اوفک نیز اظهار داشت: اتفاقا بر اساس همین قوانین داخلی آمریکا، شرکت های هواپیماساز تا زمانی که مجوز اوفک را اخذ نکنند، نمی‌توانند قرارداد نهایی را به امضا برسانند بنابراین همین که تفاهم‌نامه‌ها به قرارداد تبدیل و اجرایی شد، نشان می‌دهد که اوفک مجوز خرید ۲۰۰ هواپیما را صادر کرده؛ چون مجوز اوفک به فروشنده هواپیما تعلق می‌گیرد. ایران مستقیما از سازنده هواپیما خریده است.

وی درباره ممنوعیت همکاری مالی نهادهای مالی آمریکایی با ایران برای خرید هواپیما به خصوص از طریق ورود فاینانسورهای واسطه تصریح کرد: مهم در این خصوص صدور مجوز فروش هواپیما به ایران است که اوفک قبلا آن را صادر کرده بود بنابراین روش‌های تأمین مالی خرید هواپیماها یک قرارداد داخلی میان شرکت‌های فروشنده (سازنده) و خریدار (ایران ایر) است که به روش‌های مختلفی صورت می‌گیرد و اوفک در این خصوص حق دخالت ندارد.

 
انجام كليه خدمات بار زميني، هوايي و دريايي به كليه نقاط جهان 
براي اطلاعات بيشتر با ما در تماس باشيد
36736700-5 

توصیه وزیر ارتباطات به کاربران اینستاگرام: رمزهای عبورتان را تغییر دهید

توصیه وزیر ارتباطات به کاربران اینستاگرام: رمزهای عبورتان را تغییر دهید
 
  
 

چکیده: پس از خبر هک شدن چندین میلیون حساب اینستاگرامی، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات از کاربران این شبکه اجتماعی خواست برای حفظ حریم خصوصی و در راستای اقدامات پیش‌گیرانه، رمز عبور خود را تغییر دهند.

در روزهای اخیر اخباری مبنی بر دسترسی هکرهای اینترنتی به صفحات شخصی اینستاگرام هنرمندان و اشخاص بسیاری به گوش رسید و بر اساس این اخبار، تعداد زیادی از عکس‌های کاملا خصوصی و شخصی کاربران در صفحات مجازی منتشر شد.

این موضوع می‌تواند تهدیدی برای اطلاعات شخصی و حریم خصوصی میلیون‌ها کاربر به شمار آید. به دنبال این حملات سایبری بود که اینستاگرام اعلام کرد که تعدادی از هکرها با استفاده از باگ موجود در اپلیکیشن اینستاگرام به شماره تماس و آدرس ایمیل‌های شخصی هنرمندان دسترسی یافته‌اند. این شرکت خیلی زود اقدام به بررسی و اصلاح این باگ کرد اما پیش از این اقدام، هکرها تمامی اطلاعات و عکس‌های شخصی هنرمندان را در فضای مجازی منتشر کرده بودند.

اینستاگرام در بیانیه‌ای درباره این باگ هشدار داد که صفحات شخصی فعال با تعداد فالوورهای (دنبال‌کنندگان) بالا بیشتر مورد حمله قرار گرفته‌اند اما هم‌اکنون مردم بسیاری در سراسر جهان به دنبال آن هستند که بدانند آیا اطلاعات و تصاویرشان در فضای مجازی منتشر شده است یا خیر.

هکرها تا این لحظه به ازای دسترسی به هر کدام از این اطلاعات حداقل حدود ۵۰۰ دلار کسب کرده‌اند. برآورد شده است که آنها در هر ساعت می‌توانند به حساب‌های کاربری یک میلیون کاربر دسترسی پیدا کنند. تا زمانیکه اینستاگرام اقدام به رفع این عیب نکرده بود، شش میلیون حساب کاربری هک شد.

مایک کریگر – یکی از موسسان اینستاگرام – در این بیانیه اظهار کرده است: ما کاربران را ترغیب می کنیم که نسبت به هرگونه فعالیت مشکوک در حساب‌های کاربری خود هوشیار باشند و به پیام‌ها، تماس‌ها و ایمیل‌های افراد ناشناس پاسخ ندهند. همچنین از کاربران درخواست می‌کنیم در صورت مشاهده هرگونه مساله مشکوک، آن را سریعا به ما از طریق ابزارهای " Report a Problem " و سپس 'Spam or Abuse' گزارش دهند.

در همین راستا محمدجواد آذری جهرمی - وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات - در صفحه اینستاگرام خود به این خبر واکنش نشان داد و نوشت: امروز خبری به دستم رسید که کلمه عبور میلیون‌ها اکانت اینستاگرام از طریق هک سرورهای آن افشا شده است. برای حفظ حریم خصوصی کاربران ایرانی، توصیه می‌کنم سریعا نسبت به تغییر کلمه عبور خود اقدام کنید.

او البته این موضوع را در تایید خبر هک اکانت‌های اینستاگرام مطرح نکرده و در این راستا اظهار کرده است: صحت خبر را تائید نمی‌کنم اما در هر حال اقدام پیشگیرانه عقلانی است.

جهرمی همچنین با تاکید بر لزوم توجه به ارتقای امنیت و حفظ حریم خصوصی بیان کرد: زمانی‌که شرکت‌های بزرگ دنیا در برابر هک نفوذپذیر هستند، خودایمن‌پنداری فرضیه‌ای اشتباه است. شرکت‌های ایرانی بایستی توجه ویژه‌ای به ارتقاء امنیت و حفظ حریم خصوصی کاربران خود داشته باشند.

توریسم چگونه درآمد کشور را افزایش می‌دهد؟

توریسم چگونه درآمد کشور را افزایش می‌دهد؟
 
  
 

چکیده: به مفهوم ساده توریسم یا معادل فارسی آن گردشگری به مجموعه فعالیت‌هایی گفته می‌شود که افراد با هدف تفریح و لذت بردن یا انجام حرفه یا شغل خود برای مدت کمتر از یک ‌سال در مکانی خارج از محیط دائمی زندگی خود انجام می‌دهند. این پدیده چه نقشی در اقتصاد می‌تواند داشته باشد؟ چرا امروزه یکی از سودآورترین و پاک‌ترین سیاست‌های اقتصادی در دنیا صنعت توریسم است؟ پس از تعریف توریسم یا گردشگری باید راه ورود آن به چرخه اقتصاد را پیدا کنیم.

همان‌طور که می‌دانید هیچ کشوری حتی بزرگترین غول‌های اقتصادی در دنیا نظیر آمریکا و چین، قادر به تولید همه محصولات مورد نیاز خود نیستند. بنابراین محصولات مورد نیاز افراد یک کشور یا در داخل تولید می‌شوند یا از خارج کشور وارد می‌شوند. اگر میزان پول‌های موجود در اقتصاد دنیا را برای مثال ۱۰۰ واحد در نظر بگیرید هر کشوری سهمی از این واحدها خواهد داشت. کشوری که بتواند محصولات بیشتری به کشورهای دیگر بفروشد یا اصطلاحا صادر کند، حجم بیشتری از این پول‌ها به اقتصادش وارد شده و ثروتمندتر می‌شود. هر چه میزان صادرات بیشتر باشد منابع لازم برای توسعه کشور، ایجاد کارخانجات، راه‌ها، خط‌آهن، مراکز آموزشی و... بیش از پیش فراهم می‌شود و کشور راحت‌تر در مسیر توسعه قدم می‌گذارد. اما لازمه فروختن کالا و خدمات در دنیا چیست؟ پرواضح است محصولات شما باید در بازارهای جهانی معرفی شود، به رقابت با کالاهای مشابه پرداخته و نهایتا در قیمت معینی به ‌فروش برسد.

این مطلب به‌صورت ضمنی اشاره به این موضوع دارد که شما برای پیدا کردن تقاضای مورد نیاز کالاهای خود باید هزینه‌‌هایی متقبل شوید. شاید یک مغازه‌دار برای دیده شدن محصولاتش نیاز به نصب یک تابلوی یک میلیون تومانی داشته باشد اما فروش یک محصول کشوری، در بازارهای بین‌المللی نیازمند صرف میلیون‌ها دلار باشد مثل مالیات‌های مختلف در کشور مقصد، هزینه ورودی بازارها، هزینه تبلیغات، هزینه حمل و... اما اگر سازوکاری فراهم شود که مردم از کشورهای مختلف قدم در بازارهای شما گذاشته و محصولات‌تان را درب مغازه خریداری کنند چطور؟ اگر رویه‌ای باشد که شما بدون انجام تبلیغات در سراسر دنیا محصول خود را در سطح بین‌المللی معرفی کنید چطور؟ توریسم بستری برای جذب و ایجاد چنین تقاضایی است. دامنه این تقاضا ورای محصولات متداول، می‌تواند شامل محصولات سنتی و ناشناخته، جاذبه‌های گردشگری، مکان‌های تاریخی و... باشد. یعنی شما با فروختن یک کاسه آش محلی یا یک کلاه سنتی، حتی با نشان‌ دادن جاذبه طبیعی منطقه خود بدون اینکه آسیبی به آن وارد شود می‌توانید ارز خارجی را به چرخه معیشتی خود و به‌طور کلی سیستم اقتصادی کشور وارد کنید.

هر گردشگر در مسیر عبوری خود با مکان‌ها، فضاها، بازارها و... مختلفی روبه‌رو‌ می‌شود هر کالا و خدماتی که او در این مسیر خریداری می‌کند در واقع مانند فروش محصولات کشوری در یک بازار جهانی است. در حقیقت او بخشی از همان واحدهای پولی ثابت در دنیا را وارد چرخه اقتصاد کشور می‌کند. با این توضیح شاید بتوانید دلیل رقابت کشورها برای کسب سهمیه میزبانی در رقابت‌های ورزشی بین‌المللی جذاب نظیر المپیک یا جام جهانی فوتبال را درک کنید. این رویه یک گونه بسیار مناسب برای بهبود وضعیت اقتصادی و معرفی انواع محصولات وطنی میزبانان به کشورهای دیگر است. در اقتصاد همانند سایر محصولات که برای تولید آن نیاز به ایجاد کارخانه یا واحد تولیدی است، گردشگری نیز دارای صنعت منحصر‌به‌فرد خود است. این صنعت شامل کلیه فعالیت‌هایی می‌شود که موجب معرفی جاذبه‌های گردشگری و تسهیل ورود گردشگران از کشورهای مختلف به مرزهای داخلی می‌شود.

دامنه این فعالیت‌ها بسیار وسیع است؛ گذشته از مراکز تفریحی و تاریخی، ایجاد فرصت‌های سرمایه‌گذاری و ورود سرمایه‌داران برای حضور در بازارهای داخلی، ایجاد مراکز آموزشی و پژوهشی نظیر دانشگاه‌های معتبر و... از دیگر محصولات این صنعت است. بررسی صنعت گردشگری در کشور ما منجر به کشف دو حقیقت تامل‌برانگیز می‌شود، داشتن منابع گردشگری قابل ملاحظه و متاسفانه جاذبه‌های گردشگری ناچیز. باید توجه داشت صرف داشتن یک منبع اقتصادی به‌معنی سودآوری اقتصادی آن نیست. هر منبعی باید فرآوری و پردازش شده تا با ایجاد ارزش افزوده درخور، بتواند به یک محصول مورد توجه تبدیل شود. کشور ما منابع گردشگری زیادی دارد اما جاذبه‌های گردشگری ما بسیار پایین است. یک مثال بسیار ساده شاید بتواند موضوع را برای شما روشن کند. هزینه بازدید برای یک توریست از تخت جمشید ۲۰ هزار تومان یا تقریبا ۵ پوند است. او پس از ورود در محوطه‌ای غیر از آثار باستانی موجود و موزه، جای دیگری برای پول خرج کردن مشاهده نمی‌کند.

اما یک توریست در اسپانیا وقتی برای دیدن یک بازی فوتبال معمولی از تیم بارسلونا می‌رود ممکن است بین ۱۸ تا بیش از ۳۰۰ پوند هزینه کند. مسوولان باشگاه غیر از هزینه ورودی به ورزشگاه جاذبه‌های توریستی مثل عکس‌گرفتن با جام‌های این باشگاه، بازدید از موزه ورزشگاه، یا حتی عکس و امضا گرفتن از بازیکنان و... فراهم کرده‌اند تا انواع جاذبه‌ها برای علاقه‌مندان فراهم شده و تمایل آنها برای پول خرج کردن تا حد ممکن بالا رود. این موضوع همان وظیفه اصلی صنعت توریسم یعنی تبدیل یک منبع ساده گردشگری (از دید مردم) به یک جاذبه بین‌المللی است. بارها در اخبار مسوولان ابراز می‌کنند ایران از لحاظ برخورداری از جاذبه‌های تاریخی و فرهنگی در بین ۱۰ کشور اول جهان جای دارد. اما برای ارزیابی وضعیت این صنعت در کشور کافی است بدانید در سال ۲۰۱۵ بر اساس شاخص‌های رقابت‌پذیری سفر و گردشگری در دنیا، کشور ما بین ۱۴۱ کشور جایگاه نودوهفتم را به خود اختصاص داده است. در وصف مزایای اقتصادی این صنعت همین بس که بر اساس یافته‌ها، گردشگری بین‌المللی بالاترین درآمد صادراتی دنیا را در اختیار داشته و درآمد ارزی حاصل از آن از غول‌های صنعت جهان نظیر نفت، خودروسازی و تجهیزات الکترونیکی نیز بیشتر بوده است.

تورهای خارجی


photo 2017 09 03 09 59 51

💥تور بیروت - تور سوریه
📆 هر هفته یک شنبه ها از اصفهان
✈️باپرواز #اجنحه الشام

💒 تور ترکیبی دمشق_بیروت .... شروع قیمت از 2/050/000 تومان

💒 تور دمشق .... شروع قیمت از 1/750/000 تومان

✈️اصفهان_دمشق_اصفهان

📌خدمات: بلیط پرواز رفت و برگشت، 7 شب اقامت در هتل ،اقامت در هتل های بیروت با صبحانه ، اقامت در هتل های دمشق فولبرد ، ترانسفر فرودگاهی ، مداح ، لیدر و بیمه مسافرتی


☎️ 031-36736700-5
📱09130864170
@tatilataram